Muzyka - nowa kategoria artykułów
Dodane przez Nemesis dnia Listopad 16 2011 11:14:42
Kategoria artykułów ułatwiająca muzykom publikowanie ich kompozycji była przewidziana już dawno temu, ale nigdy nie było potrzeby ani konieczności do poczynienia dalszych kroków w tę stronę. Wczoraj pokusiłam się o to, ze względu na Kurta, który zaczął tworzyć muzykę. Jako, że pewnie będzie to stwarzać dla was ogromne problemy i rodzić wiele pytać, postaram się wyjaśnić wszystko tutaj. Zgodnie z artykułem o publikowaniu:
1. Muzykę można publikować za pomocą kodów z www.wrzuta.pl lub podobnych, w formie artykułu w odpowiednim do tego dziale w następujący sposób:
a) tytuł: tytuł dzieła,
b) fragmenty: nick autora,
c) treść: kod do utworu.

Oczywiście w punkcie b oprócz nicku można ująć też inne szczegóły na temat kompozycji, a w jednym artykule można umieścić więcej niż jeden utwór. Odznaki przyznawane za wstawianie utworów muzycznych są jeszcze do uregulowania. Można także publikować same liryki lub i to i to (wskazane). Ciężko mi powiedzieć jakiego trudu wymaga stworzenie utworu w porównaniu z napisaniem tekstu, publicystyki czy namalowaniem obrazu. Pewnym jest, że za każdy utwór o tematyce gildiowej z radością przyznam pełną odznakę. Wkrótce Kurt postawi radio gildii bardów w którym oprócz ulubionych kawałków nas wszystkich będzie można usłyszeć także twory projektów naszych bardów. W uzupełnieniu newsa dla tych, którzy chcą opublikować muzykę, ale nie rozumieją jak, wytłumaczę bardzo łopatologicznie.
Rozszerzona zawartość newsa
Po lewej stronie mniej więcej nad hymnem a poniżej głównego menu znajduje się opcja "dodaj artykuł".
Wybieramy ją, i w "Tytuł" wpisujemy nazwę utworu lub zespołu, w "Fragmenty" wpisujemy KONIECZNIE swój nick i jeśli chcemy krótki opis tego, co chcemy zaprezentować. W kolumnę "treść" można wstawić tekst piosenki (najlepiej razem z piosenką), lub jeśli to koniecznie dla samopoczucia artysty - sam tekst. Oczywiście głównym przeznaczeniem tej kategorii jest wstawianie utworów do odtwarzania online. Jak to zrobić? W międzyczasie utwór w formie pliku mp3 czy innego, jeśli wchodzi, wstawiamy na www.wrzuta.pl, zaznaczany tam co uważamy odnośnie praw autorskich (np. że utworu nie można znaleźć w wyszukiwarce, jeśli chcemy bronić kompozycji), następnie klikamy opcję "kody na stronę". Wybieramy kod z ramki pod "Kod na www: ". Teraz wybieramy spośród kategorii "Kompozycje" i publikujemy. Czekamy aż admin (czyli ja) zaakceptuje artykuł, a jeśli nie chcemy to piszemy do mnie i wtedy robię to od razu. Mam nadzieję, że wszystko już jest jasne ^^. Więcej pytań na 2989932 lub nemeziz666@o2.pl.