Nowy element statutu zgłaszam do poprawek
Dodane przez Nemesis dnia Czerwiec 17 2011 14:56:38
Działalność twórcza każdego rodzaju i rozwój to dokładnie to, czego oczekujemy od was jako od członków Gildii Bardów, do czego chcemy was zmotywować. W tym artykule znajdziecie porady dotyczące publikacji dzieł.

I. Publikowanie dzieł wiąże się z otrzymaniem za nim wyróżnień. Jest to opisane szczegółowo w artykule "Jak zdobyć rangę specjalną w Gildii?". Za „nick” uważam wasz podpis gildiowy i jednocześnie deklarację, że jesteście autorami dzieła.

II. Wedle życzenia można je publikować na stronie i na forum. Na stronie jest to ważniejsze, wasze dzieła pozostaną tu do usunięcia waszego konta. Na forum nie jest to konieczne, możecie to zrobić w subforum "Sztuka pisania" lub "Konkursy" co zapewni zapoznanie się większej ilości użytkowników z waszymi dziełami. Komentować dzieła można zarówno na stronie jak i na forum.

III. Publikowanie na forum - daje możliwość używania html, wstawiania linków i obrazków.
Opublikowane na forum dzieła nie zostaną usunięte nawet z usunięciem konta, mogą natomiast zostać usunięte przy czyszczeniu forum.
1. Publikowanie opowiadań - na forum można opublikować każde opowiadanie, które zmieści się w poście lub podać linka do tekstu. Jest to typowe zwłaszcza przy publikowaniu tekstów konkursowych. Nad tekstem trzeba umieścić tytuł, w temacie można zaznaczyć, że jest to opowiadanie. Można posługiwać się kodem html. To samo odnosi się do publikowania wierszy.
2. Publikowanie recenzji - na forum można opublikować każdą recenzję, jest to nawet wskazane ze względu na łatwość dyskusji. W temacie postu należy umieścić krótki opis recenzowanego dzieła (rodzaj, autor, tytuł etc). Umieszczanie tam opinii na temat dzieł bardowych daje większą szansę na ich przeczytanie. Temat "Recenzje".
3. Publikowanie artykułów - zasady mniej więcej te same co w recenzji. Artykuły umieszczać w subforum "Sztuka pisania".

IV. Publikowanie na stronie - artykuły, download, muzyka, galeria, linki.
1. Muzykę można publikować za pomocą kodów z www.wrzuta.pl lub podobnych, w formie artykułu w odpowiednim do tego dziale w następujący sposób:
a) tytuł: tytuł dzieła,
b) fragmenty: nick autora,
c) treść: kod do utworu.
2. Obrazy można publikować za pomocą opcji „dodaj zdjęcie” w odpowiednim albumie za pomocą linków z imageshack. Za galerię i albumy odpowiada Arya, należy się z nią skontaktować w związku z założeniem albumu.
3. Linki do własnych stron związanych z zainteresowaniami (nie samą osobą barda) można publikować w dziale „Strony Bardów”. Nazwa i opis powinny jak najlepiej charakteryzować stronę i nie wprowadzać w błąd.
4. Opowiadania i wiersze można publikować w działach do tego przeznaczonych za pomocą opcji „dodaj artykuł”. Jeśli dzieło brało udział w gildiowym konkursie na forum, w dziale „Dzieła konkursowe”, jeśli jest elementem opowieści z Gildii Bardów w dziale „Genesis Gildii Bardów”, jeśli nie: w dziale przeznaczonym dla wierszy lub opowiadań. Umieszczenie artykułu w złym dziale przy dodawaniu stanowi niewielką szkodę, bo przy akceptowaniu zostanie to poprawione przez administratora. Forma jest następująca:
a) tytuł: tytuł dzieła,
b) fragmenty: nick autora,
c) treść: treść lub kod z www.issuu.pl, który stworzy ekran możliwy do odczytania. Wskazane przy dłuższych niż 20 stron tekstach.
5. Recenzje. Za recenzję uważany jest każdy tekst powyżej 1000 słów, wyrażający opinię na temat dowolnego dzieła-produktu związanego z obszarem zainteresowania Gildii Bardów. Miło widziane linki, w tym te zawierające obrazy. Forma:
a) tytuł: tytuł produktu i recenzji (jeśli taki jest),
b) fragmenty: nick autora, dane autora recenzowanego dzieła, opis produktu,
c) treść: treść i linki.
6. Artykuły. Za artykuły uważany jest każdy tekst publicystyczny/esej powyżej 2000 słów związany z obszarem zainteresowania Gildii Bardów. Autor dzieła musi posiadać konieczną wiedzę, nie może to być wyłącznie wyrażenie opinii ani wyłącznie informacje. Artykuł powinien zawierać bibliografię lub linki. Forma:
a) tytuł: tytuł + teza,
b) fragmenty: nick i krótka wskazówka czego dotyczy artykuł,
c) treść: treść, linki, bibliografia.
7. Download. Nie uregulowane z powodu braku potrzeby.

Powyższy regulamin jest tak naprawdę zbiorem wskazówek. Odstępstwa uzasadnione będą tolerowane w granicach rozsądku, a pomyłki korygowane przez administratorki. W razie pytań się ze mną (nemeziz666@op.pl, GG: 2989932), lub Aryą (GG: 784729740).