Nawigacja
Strona Główna
Dzieła bardów
Statut
Poezja
Proza
Muzyka
Galeria
Publicystyka
Recenzje
Prace konkursowe
Genesis Gildii Bardów
Bardowie o sobie
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 117
Nieaktywowany Użytkownik: 625
Najnowszy Użytkownik: Estra
 
Pyrkon 09
Newsy Witajcie!
Późno co prawda, ale mam wam do zakomunikowania coś ważnego - może ktoś już wie, ale w dniach 27-29 marca odbędzie się Poznański Konwent Fantastyki! Wszystkie informacje znajdziecie na tej stronie; http://www.pyrkon.pl/2009/
Dla zachęty nadmienię, że przybędzie mnóstwo gości specjalnych, jak choćby popularny wśród bardów Pilipiuk - ale i Brzezińska, Białołęcka, Kosik, Zimniak, Ćwiek, Wójtowicz (...) doprawdy, do szaleństwa brakuje tylko Sapkowskiego!
Nigdy dotąd na Pyrkonie nie byłam, stąd nie mogę wam zbytnio przybliżyć, jak to będzie wyglądać, dlatego musicie zadowolić się stroną.
Ale to doskonały pretekst do spotkania:)
Dodał:  AryaTred dnia marzec 20 2009 20:18:30         3 Komentarzy · 742 Czytań · Drukuj
 
 
II ROCZNICA GILDII
Ważne! Witajcie w ten nie za brzydki dzień!

Bardowie, trubadurzy, grajkowie i wędrowni muzycy, malarze, mistrzowie ołówka i węgla, tkacze iluzji i mistrzowie pióra! Demony, ludzie, elfy, hobbity, krasnoludy, wampiry, wilkołaki i wszelkie rasy świata! Istniejemy już drugi rok, działamy, piszemy, poprawiamy swój kunszt. Odnosimy większe lub mniejsze sukcesy, jesteśmy mniej, lub więcej aktywni, ale to nie znaczenia, bo jesteśmy.
Część z was wie ile dla niektórych znaczy Gildia, w ciągu tego roku pogłębiały się przyjaźnie i braterskie więzi między nami...
Musimy jednak pamiętać o tym gdzie się poznaliśmy i ożywić Gildię, pisać opowiadania, wiersze, znaleźć trochę świeżej krwi!
Zbierzmy się więc w niedzielę 22 lutego w karczmie, pod wieczór gdy Earendill zaczyna już swoją podróż po nieboskłonie ( o 18.00) i uczcijmy, winem, śpiewem, toastami i swoją obecnością tą rocznicę!
Każdy kto kiedykolwiek czuł się bardem, bądź po prostu artystą jest mile widziany.

Do zobaczenia w niedzielę! Liczę, że będziecie! I przyprowadzicie jak najwięcej kandydatów na nowych bardów!
Dodał:  Arya dnia luty 21 2009 21:06:22         0 Komentarzy · 710 Czytań · Drukuj
 
 
Nowy regulamin
Ważne! Jak wszystkim wiadomo potrzeba było nam nowego regulaminu. Oto on:

1. Nie należy kopiować dzieł tu opublikowanych bez zgody autora, powielać ich i podpisywać się pod nimi.
2. Jeżeli użytkownik nie wykazuje jakiejkolwiek aktywności, zostanie wydalony.
3. Każdy kto odszedł od nas z własnej woli, może wrócić. Musi się jednak liczyć z tym, że od nowa założy konto na forum i stronie. Razem z usunięciem swojego konta, usunie ze strony także swoje dzieła.
4. Zabrania się publikowania cudzych dzieł na stronie baz zgody autora z wyjątkiem cytatów, czy dzieł opatrzonych nazwiskiem autora, które publikuje się w celu podzielenia się przeżyciem z nim związanym na zasadzie "Wspomagania sztuki". Tyczy się to wierszy i krótkich fragmentów utworów.
5. W Encyklopedii Magii artykuły muszą być pisane samodzielnie.
6. Jako administrator strony nie odpowiadam za łamanie prawa wszystkich jej użytkowników. Każdy z nich odpowiada samodzielnie, jako zapoznany z regulaminem.
Dodał:  Nemesis dnia styczeń 03 2009 00:11:45         4 Komentarzy · 722 Czytań · Drukuj
 
 
Druga rocznica
Ważne! Witajcie! Jak wiecie wielkimi krokami zbliża się druga już rocznica Gildii Bardów. Zawsze z tej okazji Gildia przeżywa odrodzenie i okres szczególnej aktywności. Chciałabym, aby bardowie szukali nowej krwi. Wybierali ludzi wartych zamieszania i zapraszali ich w nasze szeregi, abyśmy mogli pomóc im w rozwoju i aby oni mogli pomóc nam. Ponadto RPG ruszy, tym razem mam nadzieję, że pełną parą i wszyscy chętni (i tylko chętni) będą mieli okazję się wykazać. Ponadto, rozumiem, że minęły święta. Przypominam o spotkaniach w sobotę o 18.00 i w niedzielę o 15.00, oczywiście dla chętnych, ale nie ukrywam, że fajnie by było jakbyście byli. Proszę też, aby wreszcie ruszyć te konkursy. Ja rozumiem, że wam się nie chce, że nie macie czasu, ale niedługo ferie! Myślę, że pisanie, to genialne zajęcie na ten okres. Wstawcie WSZYSTKIE swoje prace konkursowe w dział na stronie "prace konkursowe", ponadto chcę mieć numery gg wszystkich w Gildii. Mój numer to 2989932, proszę o jak najszybsze zgłoszenie się do mnie. Mój opis będzie mógł być dla was zawsze ogłoszeniem, a to wygodne, prawda? Różana altana czeka na nowe poematy, i myślę, że zrobimy też jakiś konkurs wierszy i być może rysunkowy. Wszystkie rysunki można wstawiać na forum w dziale "hobby", albo na stronę. Każdego nowego barda proszę o wstawienie notatki o sobie w dziale na stronie "Bardowie o sobie", i jeśli ma takie życzenie, zostawienia kilku słów o sobie w realu w temacie "Fotki bardów" na forum. Wszystkie pomysły bardów mile widziane w temacie "Najważniejsze: wasze pomysły" na forum.
No, miłej zabawy ]=) i aktywności życzę.
Byle do 14 lutego.

Nemesis
Wasz ukochany herszt.
Dodał:  Nemesis dnia grudzień 29 2008 12:40:11         1 Komentarzy · 707 Czytań · Drukuj
 
 
Bardowie artystycznie
Newsy Bardowie!
Usunęłam wszystkie nie nasze obrazy z Galerii. Dlaczego? Ponieważ okazało się, że część prac została opublikowana bez zgody autorki (naprawdę serdecznie przepraszamy!), co mam nadzieję wynikało z braku wiedzy na temat pochodzenia prac. Pełna skruchy usunęłam więc (ręcznie!) wszystkie zdjęcia, jakie w pocie czoła dodał Vateth, za co go szczerze przepraszam.
Ale tak będzie po prostu bezpieczniej i - przede wszystkim - uczciwie.
Z tego powodu myślę, że nadszedł czas, byście bardowie sami chwycili za ołówek lub pędzel i zabrali się do ponownego zapełniania galerii. Tym sposobem unikniemy przykrych konsekwencji i jeszcze bardziej uczynimy stronę "naszą".
Proponuję utworzenie albumu dla każdego, kto zechce opublikować swoje prace.
Do dzieła!
Dodał:  AryaTred dnia sierpień 25 2008 19:34:42         11 Komentarzy · 843 Czytań · Drukuj
 
 
OGłASZAM DNI OTWARTE W KARCZMIE!
Ogłoszenia
Każdy, o każdej porze dnia i nocy może tu sobie przesiadywać. Na ten przykład, ja wchodzę na kompa i załączam program ICeQ i czekam. Kiedy wejdzie ktoś inny do karczmy, program ostrzega mnie dźwiękiem i... To pierwszy krok do popijawy. Trzy osoby i wynika dyskusja, cztery i już jest pochlanka! W ten sposób zabijecie nudę letnich popołudni a kto wie, może i wieczorów. Postaram się być codziennie. Przełóżmy proszę spotkania i RPG bo weekendy najczęściej mam zajęte, podobnie zresztą jak wy. Wakacje nie muszą być porą zastoju dla GB. Wręcz przeciwnie. WRóCIłAM ]=PPP
Dodał:  Nemesis dnia czerwiec 23 2008 13:03:55         6 Komentarzy · 804 Czytań · Drukuj
 
 
Pewna dedykacja...
Newsy Zastanawiałam się jak odwdzięczyć się wszystkim bardkom i bardom za całokształt GB, trafiła się okazja:
http://img413.imageshack.us/img413/2448/msapekuh0.jpg
Prawdopodobnie na tym kiepskim zdjęciu nie widać ale jest tam napisane:
"Dla bardów Andrzej Sapkowski" (dla bardów, bo bardka to neologizm)
Dodał:  Arya dnia maj 21 2008 23:13:43         5 Komentarzy · 843 Czytań · Drukuj
 
 
Poematy (moje mam tu na myśli i Kochanowskiego)
Newsy Jako, że powinnam napisać do was orędzie, bo pewnie minęły już dwa miesiące, postanowiłam poruszyć temat wierszy i podzielić się z wami moim spostrzeżeniami.

Poematy są jak... Zaraz zaraz wam to przybliżę. Uczucia ludzkie, jak to opisywałam często mieszczą się według mnie nie gdzie indziej a w żołądku. Jeżeli brać by to tak pod uwagę, i te wszystkie wchłonięte, wymieszane i strawione treści, to wiersze są jak kupa. Choćby je człowiek nie wiadomo jak powstrzymywał, to i tak z niego wyjdą prędzej czy później.

Chciałabym powiedzieć, że nienawidzę wierszy. Chciałabym powiedzieć, że najbardziej ze wszystkich istniejących wierszy nienawidzę moich wierszy. Tych właśnie, które najbardziej zasługują na miano kupy i na tyle mogą być fascynujące, na ile jest grzebanie patykiem w kace pozostawionej przez krowę.Lepiej się tego nie tykać. Przepraszam Ann. Ty jedna je lubisz i pozostanie to dla mnie niezbadane do końca świata. Przepraszam Wiktoż , tyś się nawet Macabry na pamięć nauczył a potem szpanowałeś przed naszą ukochaną polonistką.

A poza tym to jest wiosna!!! Zauważyliście? Bierzecie się do roboty, cudownie!!! Ja też.

Wyszła 4 OVA Hellsinga, polecam też ]=P

A Kochanowski dziadem był jest i będzie. Nienawidzę skurczybyka, musiałam się trenów uczyć na pamięć i interpretować WSZYSTKIE!

I kapusta podrożała. Tak to też istotne.

Dziękuję ]=D
Dodał:  Nemesis dnia marzec 29 2008 03:09:43         3 Komentarzy · 785 Czytań · Drukuj
 
 
Mapa okolic "Melodi"
Newsy http://picasaweb.google.pl/asiaistaken/GB/photo#5172481267494496114
Taka uwaga co do skali, od Melodii do Simili jedzie się ok. dzień konno.
Dodał:  Arya dnia marzec 04 2008 21:18:37         2 Komentarzy · 776 Czytań · Drukuj
 
 
ROCZNICA GILDII BARDóW
Ważne! Jeśli czujesz się bardem, jeżeli kiedykolwiek nim byłeś, jeśli wiesz, co oznacza nasza wspólnota... Rozumiesz zapewne, że dla nas to coś więcej niż stowarzyszenie. By użyć banału - to jak jedna wielka rodzina, choć obecnie nieco podupadła. Ci, co pojawili się w Gildii wcześniej, pamiętają lata świetności. Młodsi, nieznający jeszcze niepowtarzalnej atmosfery GB, powinni przeczytać Genesis. Aby nie oskarżać o fanatyzm i mitomanię: istniejemy razem już rok. Rok radości - tych większych i mniejszych, rok akceptacji, rok pracy nad swym własnym stylem literackim, rok triumfu naszego talentu. Niestety, był to także rok problemów, zmartwień o przyszłość, momentami brakło nadziei... Niejednemu przyszło na myśl, by zostawić to stowarzyszenie pod opieką Lucyfera i pójść dalej własną drogą. Nie winimy tych.
Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnim czasie frekwencja na spotkaniach i RPG wykonała gwałtowny skok w dół, a przeróżne czynniki - od czasu próbnych egzaminów aż do braku połączenia z forum - spowodowały drastyczny zanik bardzkiej działalności. Jednakże teraz chcemy to naprawić. Wszyscy razem.
W ramach tego odrodzenia organizujemy pierwszą rocznicę istnienia Gildii Bardów. Odbędzie się ona w Karczmie Melodii (link: "Karczma bardów" w menu strony www.gildiabardow.vgh.pl) w niedzielę 17-ego lutego 2008r o godzinie 15.00.
Prosimy o przybycie zarówno bardów, którzy nadal trwają w naszej wspólnocie, jak i tych, którzy na rzecz własnej wędrówki porzucili ciepłe pielesze Melodii. Chcielibyśmy, aby każdy, kto ma - lub miał - jakikolwiek udział w tworzeniu Gildii Bardów zjawił się na tej uroczystości.
Dotyczy to także Ciebie. Liczymy na twą obecność.

Podpisano:
Ignerina
Dodał:  Nemesis dnia luty 15 2008 20:45:45         1 Komentarzy · 707 Czytań · Drukuj
 
 
Mam pomysła
Ważne! Niedawno przypadkiem trafiłam na pewne forum. Przeczytałam tam fascynującą... Zobaczcie sami:
http://lastinn.info/sesje-rpg-autorskie/3516-sesja-my-heaven-is-in-your-hell.html
Genialną sesję RPG. Nie wiedziałam, że można tak też na forum! Jest geniusz w tej myśli, bo nie musimy być wszyscy online, no i to jest napisane świetnie! Poza tym, nie trzeba robić raportów bo są gotowe same w sobie. Czy namawiam do rezygnowania z naszych żywych RPG na czacie? A broń Lucku, tamto jest przeżyciem nieporównywalnym. To jak porównywanie ogame do gothica, ale jest w tym metoda. Czemu nie zastosować tego jako uzupełnienia naszych sesji? MG byłaby w dalszym ciągu Ignes, i możemy zacząć od teraz. Na pewno to ożywi Gildię i pobudzi nieco naszą wyobraźnię. No i przede wszystkim przestaniemy ograniczać naszych wypowiedzi do bezsensownego spamu.

Co wy na to?
Dodał:  Nemesis dnia styczeń 31 2008 18:40:42         3 Komentarzy · 695 Czytań · Drukuj
 
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Antologia online!
Dołączam
Formularz zgłoszeniowy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Czatango

Copyright Gildia Bardów© 2006

623,614 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu