Nawigacja
Strona Główna
Dzieła bardów
Statut
Poezja
Proza
Muzyka
Galeria
Publicystyka
Recenzje
Prace konkursowe
Genesis Gildii Bardów
Bardowie o sobie
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 117
Nieaktywowany Użytkownik: 625
Najnowszy Użytkownik: Estra
 
Orędzie
Ogłoszenia Słuchajcie, niektórzy bardzo bardzo narzekali na spam, więc zrobiłam pewne usprawnienia na forum. W forach spamowych, to znaczy nasze hobby, forum bardów, rpg tematy nieodwiedzane przez 30, 40, 50 dni są usuwane. Poza tym mocno sprzątam w temacie "okiem czytelnika" i uprzejmie proszę aby każdy kot, rekrut, cieć wszedł tam, przeczytał o co dokładnie w tym temacie chodzi i jakoś na niego zareagował. Nie chcę słyszeć wymówek w stylu "nie umiem pisać więc po co mam oceniać innych". Po waszych recenzjach dużo dowiemy się o was i o samych sobie, bo czytać nas będą kiedyś nie krytycy literaccy a "przeciętni" fantastyczni zjadacze chleba. Jeżeli brakuje jakiegoś tematu który był wam szczególnie drogi załóżcie go od nowa. Mam nadzieję, że nie przepadły żadne niezbędne dane, a jeśli przepadły to mam wrażenie, że sobie z tym poradzimy. Chcę założyć osobną kategorię artykułów na stronie dla naszych recenzji, które też świadczą o naszej twórczości.
Jeżeli ktoś powie, że nie chce mu się czytać cudzych wypocin, odpowiem, że ja wasze czytam odkąd istnieje gildia, każde opowiadanie i mimo, że czasem zgrzytam zębami to nie zaczynam się zastanawiać "jak się go pozbyć?", tylko "jak tu uczynić wiosnę?". Jeżeli wam się nie chce czytać/pisać/malować to mogę powiedzieć tylko jedno - ja was tu trzymać nie będę.
Jeżeli ktoś chce mi powiedzieć "phi, sama nie piszesz a gadasz na innych" odpowiem - a chuja wiesz bo piszę zajebiście dużo, tylko za długie dla ciebie i bez obrazków. Właśnie skończyłam mikropowieść i jestem w trakcie pisania od nowa drugiego tomu Sekretu Rodu Pogromców (pierwszy i trzeci już napisane od nowa) i kolejnego heretyckiego opowiadania. Na konkursy też odpowiadam, chociaż raczej krótszymi tekstami bo matura zobowiązuje =.=' A na mój ambitny pomysł na konkurs lingwistyczny nikt nawet nie odpisał, nawet nie skomentował mojego opowiadania mimo, że podałam go też po polsku = =.
Mówicie, że nie macie tu warunków do realizowania się, że wasz tekst zaginie pośród spamu. Mogę wam na to odpowiedzieć, że jeśli jest chujowy to tylko lepiej dla was. A jeśli nie jest chujowy, a wy znalibyście zasady w gildii to wiedzielibyście gdzie go wstawić żeby został przeczytany.
Do bycia artystą nie wystarczy się nazywać artystą i przebywać z innymi artystami na literackim forum. Nie jesteśmy tu żeby się podziwiać nawzajem. Jeśli chcecie ołtarzyka dla swojej twórczości to mylog czeka. Modlę się do fsm żeby stamtąd nie wychodziła, bo nie chcę kiedykolwiek wstydzić się za płody zakochanych w sobie, leniwych, przewrażliwionych życiowych niedobitków.
I będę usuwać wasze konta po 50 dniach nieobecności. Jeśli ktoś chce tego uniknąć to przed wyjazdem pisze mi wiadomość prywatną. I jeśli ktoś myśli, że jest taki zajebisty, że do zostania mu wystarczy jeździć na bardowiska to się właśnie zajebiście pomylił.
Dodał:  Nemesis dnia wrzesień 17 2010 13:11:57         2 Komentarzy · 789 Czytań · Drukuj
 
 
Eksterminacja
Ważne! Drodzy bardowie!

Najwyższa pora na zmiany. Zawsze byliśmy elitarnym towarzystwem dla artystów, którzy cenią sobie fantastykę, dobrą literaturę, filozofię i muzykę klasyczną. Do Gildii uciekaliśmy od tego co nas otaczało, to znaczy od normalności. Niestety ostatnio normalność zaczęła się wdzierać do naszego najintymniejszego azylu.
Chcemy przekonać się o waszej wartości, ponieważ dzisiejsza atmosfera w Gildii sprawia, że już nie czujemy się w niej jak w domu. Większość z was znalazła się tutaj z powodu znajomości lub mojej słabości. "Więcej" nigdy nie znaczyło "lepiej". Jeżeli zależy wam na pozostaniu w gildii każdy oprócz tych, którzy stanowią jej trzon (jeśli nie radziliście z nami, to nie jesteście trzonem, nie martwcie się: jest tam niewiarygodnie mało osób), zostaną cofnięci do rangi rekruta i będą zmuszeni do udowodnienia swojej wartości. Sprawdzimy czy macie cechy absolutnie konieczne do bycia bardami to znaczy: kreatywność, inteligencję, oczytanie, talent i zaangażowanie. Jeżeli postanowicie nie przystępować do testu będziecie musieli poszukać innego portalu rozrywkowego. Gildia Bardów, jeszcze raz przypomnę, ma na celu inspirowanie, motywowanie i wzajemne rozwijanie talentów artystycznych i wiedzę na temat fantastyki i literatury.
Więcej informacji o tym w temacie "Ważne!".
Dodał:  Nemesis dnia sierpień 01 2010 20:45:49         0 Komentarzy · 851 Czytań · Drukuj
 
 
Antologia tom II, a także rok 2010
Newsy Antologia tom I wydrukowana! Teraz jeszcze tylko uregulujemy finanse i nasza pierwsza wydana książka zostanie porozsyłana pocztą.

Ale to nie wszystko, trzeba myśleć o przyszłości i dlatego rozpoczynamy pracę nad tomem II, którego wydanie nastąpi za rok. Czemu tak wcześnie? Żeby zrobić to dobrze. Na forum pojawi się temat dotyczący pracy nad II tomem. Pojawią się też ankiety dotyczące wierszy i opowiadań miesiąca (co ułatwi wybór składu drugiej części) oraz konkurs na dzieła (wiersze, opowiadania, rysunki) dotyczące życia gildii. Już teraz powinnyśmy się brać do pracy nad logiem gildii i ilustracjami do opowiadań i wierszy. Ruszy również praca nad koszulkami i zorganizowaniem bardowiska na którym będzie co najmniej większość, gdyż pomysł jest prosty, co by w II tomie pojawiło się wspólne zdjęcie, najlepiej w bardowskich koszulkach. Bardzo ważne jest też żeby kilku ochotników wzięło się za systematyczne poprawianie Genesisu i ustalanie, które rozdziały trzeba napisać od nowa, dopisać, lub odrzucić.

Wiem, iż rozpisuję się mocno, ale muszę jeszcze wspomnieć o zbliżającej się (14 lutego) III rocznicy istnienia Gildii. Jak co roku spotkamy się w karczmie, będą rozmowy, plany, toasty, taniec i śpiew.

Zbliżają się ferie zimowe, więc do pracy bardowie (wiem, wiem, też się muszę zabrać) pisać i wykazywać się wszelką inicjatywą.

Co na koniec?

Niech Moc będzie z nami wszystkimi! XD

Nem: A może na 3 rocznicę spotkać się w realu? Co wy na to?
Dodał:  Arya dnia styczeń 09 2010 19:47:38         3 Komentarzy · 839 Czytań · Drukuj
 
 
Antologia
Ogłoszenia Wytargowaliśmy 35 zł za sztukę antologii. Chętni mogą się zgłaszać do niedzieli wieczorem, potem do południa na telefon, bo po lekcjach idę zgłosić ostateczną wersję i zamówić. (Skąd ja wezmę na zaliczkę?) Wkrótce podam wam numer konta na które będziecie mi wpłacać i to jak najszybciej. Ci którzy nie będą na sylwestrze niech doliczą na przekaz pocztowy. Tylko nie wiem dokładnie ile. Jak będzie mało najwyżej dołożę ze swoich. Musimy mieć 15 chętnych inaczej nie opłaca się zamawiać paczek z okładkami (a będą czarne).
Dodał:  Nemesis dnia listopad 26 2009 19:36:03         0 Komentarzy · 850 Czytań · Drukuj
 
 
Antologia Gildii Bardów tom 1
Ważne! Kto sobie życzy papierowy egzemplarz Antologii Gildii Bardów? Będzie miała twardą okładkę i około 200 stron A4 z ilustracjami i twardą oprawą.

Autorzy to:
Ubik, Nemesis, Arya, Ann, Judy, Ignes, Avitta Jacek, Filler, Jossie,
Chyba oni zwłaszcza będą sobie życzyć ;p;p

Poza tym możecie wziąć koledze czy koleżance. Koszt około 45zł. Im więcej egzemplarzy weźmiemy tym taniej wyjdzie, niedługo podam numer konta, na które będziecie mi wpłacać. Lepiej bierzcie teraz, bo dodruk kosztowałby około 75zł za sztukę ;w. Wersja elektroniczna będzie dostępna za darmo wkrótce po ukończeniu prac.

Zgłoszenia w komentarzach pod newsem lub na forum w temacie o Antologii. Powiadomcie swoje koty i przyjaciół.
Dodał:  Nemesis dnia listopad 12 2009 23:33:34         Czytaj więcej · 5 Komentarzy · 1033 Czytań · Drukuj
 
 
Zmiany
Newsy Wiecie pora trochę posprzątać. Pomyślałam o usunięciu paru starych zaśmieconych, niepotrzebnych tematów i odnowieniu artykułu "Odznaki"w dziale "O Gildii". Radzę sobie sprawdzić i podliczyć na jaki poziom już zasłużyliście! Oczywiście natychmiast zmienię wam rangi na forum. No! Mam ostatnio chęć do działania. Podawajcie swoje typy tematów, będzie luźniej i wygodniej i forum nie będzie się zacinać.
Dodał:  Nemesis dnia październik 10 2009 19:40:54         0 Komentarzy · 825 Czytań · Drukuj
 
 
Raport ze spotkania
Raporty ze spotkań Dawno temu co tydzień w karczmie były spotkania i były relacje ^^ A więc, powracając do starej tradycji piszę co następuję:

Na niedzielnym spotkaniu o 19 było bardów i kotów całkiem sporo, jednak, po przedstawieniu podstawowych tematów, które omówić by należało wszyscy zamilkli i tylko ja z Annikiem sprawy obgadywaliśmy z wtrąceniami sporadycznymi Dura. Co by ważnych rzeczy nie pominąć, Ann na sam początek zamknęła piwniczkę i zastrzegła, że trunki należy brać zza baru, a klucze do piwnicy będzie miała Nem i Ann i ewentualnie będzie ona od czasu do czasu otwierana, od święta ^^
Następnymi punktami programu był dokładny spis budynków, zwierząt i terenów do gildii należących, w stosownym temacie zostaną one opisane i będzie trza się ich trzymać w czasie pisania Genesisu i tym podobnych.
Później przeszliśmy do założenia tematu na forum, gdzie by się wstawiało opowiadania, które mają być skomentowane i cenione przez bardów (np. na konkurs jakiś poza gilidiowy) Ann się obiecała tym zająć (Nie bij!)
Pomyślałyśmy też o założeniu na stronie tematu z felietonami, esejami innymi rzeczami na skraju dziennikarstwa, co wy na to? I czy ktoś ma jakiś pomysł na nazwę?
Oraz o kronice realnych bardowisk, w ogólnym zarysie, na forum zbierałoby się relacje (także te zaległe, które trza dopiero napisać) każdy kto był na danym bardowisku by się dopisywał, później Ann (sama się zgłosiła ^^) robiłaby korektę i wstawiała to na stronę, a ja mozolnie bym piórkiem przepisywała to na karty papieru, zbierała zdjęcia, obrazki, skany biletów, rękopisów, co kto znajdzie i składała ostateczną wersję kroniki...

Jako, że większość tych rzeczy z Ann tylko ustalałyśmy to wszystkie uwagi i zmiany w komentarzach i oczywiście pytanie do Nem, jak się zapatruje na te pomysły ^^
Dodał:  Arya dnia październik 07 2009 12:30:04         3 Komentarzy · 797 Czytań · Drukuj
 
 
Urodziny
Ogłoszenia W nocy z 8 na 9 sierpnia urządzam dość niesamowite przyjęcie z okazji moich 18 urodzin.
I bardzo serdecznie was zapraszam.
Wszystkich albowiem każdy z was znacznie wpłynął na moje życie.

Dojazd z Lublina zapewniam pod sam dom :)
info pod numerami
gg1362042 i kom505067156

najlepszym prezentem będzie to, ze was wreszcie osobiście poznam! :)
Dodał:  Jossie_Tiltiwell dnia lipiec 30 2009 21:33:05         0 Komentarzy · 806 Czytań · Drukuj
 
 
Bardowe tourne
Ogłoszenia Już pierwszego lipca zapraszam do siebie wszystkich bardów, którzy mają ochotę przyjechać. Mieszkam w Miedznej Murowanej (wiocha koło Opoczna), zapewniam dojazd z Łodzi. Darmowy nocleg, wyżywienie i jak zawsze bardowanie ;p. Mieszkam na wsi, bardzo blisko zalewu (takiego jeziora) i lasu. Ogólnie fajnie będzie, to już wiadome. Plażowanko, biwakowanie, pływanie i jak znajdziemy to koniki.

Wiem na pewno, że potem jedziemy do Ann, nie wiem jeszcze w jakim gronie bo ma ograniczoną ilość miejsc. Wiem, że w pociągu razem będzie super, odlot i ja pierdzielę. A potem zwiedzanie Bielsko-Białej i takie tam.

A to dopiero początek bardowych wakacji ]=D
Dodał:  Nemesis dnia czerwiec 07 2009 10:44:01         0 Komentarzy · 815 Czytań · Drukuj
 
 
ZAPROSZENIE (po raz kolejny)
Ogłoszenia
Pytam jeszcze raz:
SABAT (czytaj urodziny mojo-jackowe) odbędzie się 30go maja, w sobotę. Trzeba dojechać do Łodzi. Nocleg i wyżywienie załatwiony na ilość dni dowolną. Impreza będzie (jeśli chcecie) kontrolowana przez moją mamę (dla Ignes i Avi) i odbędzie się rzut kamieniem od mojego domu (ale można powiedzieć, że w domu), będzie mało ludzi (tylko dwadzieściapare), można zabrać osobę towarzyszącą lub miecz. Zaproszenie tyczy się WSZYSTKICH BARDÓW, przyjęła je już Arya, Ann Marie, Jossie i jej chłopak. O przyjeździe proszę mnie powiadomić jak najszybciej, prezenty nie są konieczne, czarny lub zabawny strój mile widziany.
Dodał:  Nemesis dnia kwiecień 27 2009 19:40:50         1 Komentarzy · 779 Czytań · Drukuj
 
 
reformy (?)
Wiecie, ostatnio bardzo mnie zastanawia co zmieniło się w Gildii przez ten rok, i jak to się stało, że na drugiej rocznicy było tylko tyle osób. Zastanawiam się jak to się stało, że otwieram Różaną Altanę i ogniki po kilku miesiącach niebytności i nie widzę tam ani jednego dzieła. Arya i Ann uratowały nasz honor w konkursach. Dla przykładu muszę sobie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego ja przestałam pisać do konkursów Gildii? Ano odpowiedź jest prosta. Pracuję nad książką i dluższymi opowiadaniami żeby wysłać je do wydawnictwa, staram się uczyć. Wy też musicie mieć jakieś powody, dla których w tym momencie nie macie dla Gildii czasu. Ciekawi mnie: jakie to powody? Chciałabym je poznać, a wtedy będziemy mogli wspólnymi siłami tak ukształtować Gildię by odpowiadała nowym warunkom. Chciałabym byście wkładały do Ogników rozdziały dluższych dzieł, które piszecie. Byście na forum opowiadały o tym, co piszecie, co was zainspirowało, skąd pomysł, jakie nadzieje wiążecie z tym dziełem, pytały o rady np: "czy biorąc pod uwagę taki konspekt lepsza jest narracja pierwszo czy trzecioosobowa?" Każda z nas ma doświadczenie, i może pomóc innym. Mam też wrażenie, że sprawi nam to przyjemność. Poza tym, jak zawsze gdy struktura Gildii staje się zeskorupiała potrzebna nam młoda krew. Krew ludzi około 13 - 15 letnich, bo w tym wieku najwięcej można wykształcić w człowieku. Nie starszych, szybko odejdą bo stwierdzą, że wyrośli z takich zabaw (dorośli są głupi). Piszących lub rysujących. Najlepiej samotnych. Takich można znależć na czatach, na przykład. Zdolnych. Przynajmniej z jednym ziarenkiem nadziei, że coś w nich nam się przyda. I pełnych zapału. Nic nie jest nam teraz potrzebne bardziej niż zapał. Teraz jeszcze raz zastanówcie się czego oczekujecie od Gildii i wypunktujcie mi to poniżej, w komentarzach. Wiem, że to nie najlepszy moment, ale właśnie takie są najlepsze ]=P (ha, jakie zdanie). Więc pomóżcie mi ruszyć z tym koksem, bo wydaje mi się, że naprawdę warto! Jesteśmy przecież wyjątkowi, wiecie o tym. I co najwżniejsze - jesteśmy przyjaciółmi.
Dodał:  Nemesis dnia kwiecień 19 2009 10:20:44         6 Komentarzy · 789 Czytań · Drukuj
 
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Antologia online!
Dołączam
Formularz zgłoszeniowy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Czatango

Copyright Gildia Bardów© 2006

623,604 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu