Nawigacja
Strona Główna
Dzieła bardów
Statut
Poezja
Proza
Muzyka
Galeria
Publicystyka
Recenzje
Prace konkursowe
Genesis Gildii Bardów
Bardowie o sobie
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 117
Nieaktywowany Użytkownik: 625
Najnowszy Użytkownik: Estra
 
Nowy element statutu zgłaszam do poprawek
Ważne! Działalność twórcza każdego rodzaju i rozwój to dokładnie to, czego oczekujemy od was jako od członków Gildii Bardów, do czego chcemy was zmotywować. W tym artykule znajdziecie porady dotyczące publikacji dzieł.

I. Publikowanie dzieł wiąże się z otrzymaniem za nim wyróżnień. Jest to opisane szczegółowo w artykule "Jak zdobyć rangę specjalną w Gildii?". Za „nick” uważam wasz podpis gildiowy i jednocześnie deklarację, że jesteście autorami dzieła.

II. Wedle życzenia można je publikować na stronie i na forum. Na stronie jest to ważniejsze, wasze dzieła pozostaną tu do usunięcia waszego konta. Na forum nie jest to konieczne, możecie to zrobić w subforum "Sztuka pisania" lub "Konkursy" co zapewni zapoznanie się większej ilości użytkowników z waszymi dziełami. Komentować dzieła można zarówno na stronie jak i na forum.

III. Publikowanie na forum - daje możliwość używania html, wstawiania linków i obrazków.
Opublikowane na forum dzieła nie zostaną usunięte nawet z usunięciem konta, mogą natomiast zostać usunięte przy czyszczeniu forum.
1. Publikowanie opowiadań - na forum można opublikować każde opowiadanie, które zmieści się w poście lub podać linka do tekstu. Jest to typowe zwłaszcza przy publikowaniu tekstów konkursowych. Nad tekstem trzeba umieścić tytuł, w temacie można zaznaczyć, że jest to opowiadanie. Można posługiwać się kodem html. To samo odnosi się do publikowania wierszy.
2. Publikowanie recenzji - na forum można opublikować każdą recenzję, jest to nawet wskazane ze względu na łatwość dyskusji. W temacie postu należy umieścić krótki opis recenzowanego dzieła (rodzaj, autor, tytuł etc). Umieszczanie tam opinii na temat dzieł bardowych daje większą szansę na ich przeczytanie. Temat "Recenzje".
3. Publikowanie artykułów - zasady mniej więcej te same co w recenzji. Artykuły umieszczać w subforum "Sztuka pisania".

IV. Publikowanie na stronie - artykuły, download, muzyka, galeria, linki.
1. Muzykę można publikować za pomocą kodów z www.wrzuta.pl lub podobnych, w formie artykułu w odpowiednim do tego dziale w następujący sposób:
a) tytuł: tytuł dzieła,
b) fragmenty: nick autora,
c) treść: kod do utworu.
2. Obrazy można publikować za pomocą opcji „dodaj zdjęcie” w odpowiednim albumie za pomocą linków z imageshack. Za galerię i albumy odpowiada Arya, należy się z nią skontaktować w związku z założeniem albumu.
3. Linki do własnych stron związanych z zainteresowaniami (nie samą osobą barda) można publikować w dziale „Strony Bardów”. Nazwa i opis powinny jak najlepiej charakteryzować stronę i nie wprowadzać w błąd.
4. Opowiadania i wiersze można publikować w działach do tego przeznaczonych za pomocą opcji „dodaj artykuł”. Jeśli dzieło brało udział w gildiowym konkursie na forum, w dziale „Dzieła konkursowe”, jeśli jest elementem opowieści z Gildii Bardów w dziale „Genesis Gildii Bardów”, jeśli nie: w dziale przeznaczonym dla wierszy lub opowiadań. Umieszczenie artykułu w złym dziale przy dodawaniu stanowi niewielką szkodę, bo przy akceptowaniu zostanie to poprawione przez administratora. Forma jest następująca:
a) tytuł: tytuł dzieła,
b) fragmenty: nick autora,
c) treść: treść lub kod z www.issuu.pl, który stworzy ekran możliwy do odczytania. Wskazane przy dłuższych niż 20 stron tekstach.
5. Recenzje. Za recenzję uważany jest każdy tekst powyżej 1000 słów, wyrażający opinię na temat dowolnego dzieła-produktu związanego z obszarem zainteresowania Gildii Bardów. Miło widziane linki, w tym te zawierające obrazy. Forma:
a) tytuł: tytuł produktu i recenzji (jeśli taki jest),
b) fragmenty: nick autora, dane autora recenzowanego dzieła, opis produktu,
c) treść: treść i linki.
6. Artykuły. Za artykuły uważany jest każdy tekst publicystyczny/esej powyżej 2000 słów związany z obszarem zainteresowania Gildii Bardów. Autor dzieła musi posiadać konieczną wiedzę, nie może to być wyłącznie wyrażenie opinii ani wyłącznie informacje. Artykuł powinien zawierać bibliografię lub linki. Forma:
a) tytuł: tytuł + teza,
b) fragmenty: nick i krótka wskazówka czego dotyczy artykuł,
c) treść: treść, linki, bibliografia.
7. Download. Nie uregulowane z powodu braku potrzeby.

Powyższy regulamin jest tak naprawdę zbiorem wskazówek. Odstępstwa uzasadnione będą tolerowane w granicach rozsądku, a pomyłki korygowane przez administratorki. W razie pytań się ze mną (nemeziz666@op.pl, GG: 2989932), lub Aryą (GG: 784729740).
Dodał:  Nemesis dnia czerwiec 17 2011 14:56:38         0 Komentarzy · 843 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 
Antologia online!
Dołączam
Formularz zgłoszeniowy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Czatango

Copyright Gildia Bardów© 2006

623,643 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu